Consultant de personal (m/f/d) - specializat în vânzări

Ingolstadt, Danube, 85049
Cu normă întreagă
04.03.2024

Întrebări despre job?

Dna Nina Müller
ACTIEF Personalmanagement
Karlsruhe

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Îți place serviciul clienți și vânzările?

În calitate de consultant de personal (m/f/d), știți cum să inspirați oamenii pentru dumneavoastră și pentru compania noastră?

Atunci ați ajuns la locul potrivit pentru echipa noastră internă din Ingolstadt!

  • Vă puteți aștepta la un pachet salarial atractiv, inclusiv participare la profit, prime de vacanță și de Crăciun , precum și muncă mobilă.
  • Un contract de muncă pe perioadă nedeterminată și un program de inițiere structurat prin intermediul propriei noastre e-Academii
  • Modele flexibile de timp de lucru și orar flexibil
  • O echipă puternică și motivată
  • Consolidăm coeziunea în cadrul companiei prin ierarhii plate
  • Reducerile pentru angajați, evenimentele de echipă și oportunitatea de dezvoltare personală și profesională completează oferta noastră.

  • Vă ocupați de clienții noștri existenți și achiziționați noi clienți prin telefon sau la fața locului.
  • În calitate de consultant de personal (m/f/d), veți însoți angajații care vă sunt încredințați.
  • Sunteți responsabil pentru desfășurarea negocierilor contractuale, pregătirea ofertelor și a documentelor contractuale.
  • Prezentați compania noastră clienților la fața locului
  • Planificați și programați misiunile angajaților noștri externi
  • Veți lucra îndeaproape cu colegii din departamentul de recrutare.

Profilul dumneavoastră:

  • Ați absolvit o formare profesională
  • În mod ideal, ați dobândit deja o experiență profesională inițială în calitate de consultant de personal (m/f/d) sau în managementul resurselor umane.
  • Nu sunteți străin de vânzări și servicii pentru clienți
  • Sunteți caracterizat de o înțelegere puternică a serviciilor și de abilități puternice de comunicare

Întrebări despre job?

Frau Nina Müller
ACTIEF Personalmanagement Karlsruhe

Karlsruhe

Telefon: +49 (0) 721 83171978
Telefax: +49 (0) 721 83171981