Asistent de echipă cu jumătate de normă (m/f/d)

Norderstedt, 22844
Part-time - flexibil
03.04.2024

Întrebări despre job?

Dna Sabrina Demir
ACTIEF Personalmanagement
Hamburg

Întrebări despre job?

Descrierea postului

Pentru o companie de mărime medie și orientată către mediul internațional din Norderstedt, vă căutăm pe Dvs. ca asistent de echipă cu jumătate de normă (m/f/d).

Gama de servicii pentru clienții noștri acoperă toate aspectele sistemelor de climatizare, inclusiv protecția împotriva incendiilor și tehnologia de refrigerare, conducte, instalații electrice, automatizări și aer de protecție.

Clienții din sectorul navelor de croazieră, al iahturilor și al marinei apreciază expertiza, calitatea și punctualitatea serviciilor oferite de clienții noștri.

Noi vă oferim:

  • Loc de muncă sigur cu contract de muncă permanent
  • Șanse concrete de a fi acceptat
  • Pachet salarial atractiv conform tarifului GVP
  • Sprijin personal din partea echipei noastre competente de la fața locului
  • Primă de vacanță și de Crăciun
  • Controale medicale și haine de lucru gratuite
  • Angajare pe termen lung într-o companie de renume din regiune

Domeniul dumneavoastră de responsabilitate:

  • Contabilizarea facturilor primite
  • Corespondență generală cu furnizorii și clienții
  • Corespondență de intrare/ieșire, controlul cutiilor poștale generale
  • Introducerea și întreținerea datelor în sistemul ERP
  • Crearea de comenzi în sistemul ERP
  • Controlul prescripției orare
  • Controlul rapoartelor de cheltuieli de călătorie
  • Rezervări de călătorie / organizarea de tehnicieni
  • Crearea și întreținerea fișierelor Excel și Word

Ce aduceți cu dumneavoastră:

  • Formare comercială sau logistică finalizată - cei care își schimbă cariera sunt, de asemenea, bineveniți!
  • Deschidere de spirit și dorința de a învăța lucruri noi
  • Experiență profesională, de dorit cunoștințe de contabilitate de încasat și de plătit
  • Comportament independent și autonom
  • Foarte bună cunoaștere a limbii germane scrise și vorbite
  • Bune cunoștințe de limba engleză

Întrebări despre job?

Frau Sabrina Demir
ACTIEF Personalmanagement Hamburg

Hamburg

Telefon: +49 (0) 040 284098913